معرفی و دانلود سریال کارتونی شکرستان نوروز 1401

 

دانلود سریال کارتونی شکرستان ، در ژانر کارتون، کمدی و خانوادگی تهیه و تولید شده است. این سریال به کارگردانی عباس جلالی محصول سال 1401 کشور ایران است. همچنین هنرمندانی مانند علی همت مومیوند، آزاده مویدی فرد، محمد لقمانیان و… در انیمیشن شکرستان 1401 ایفای نقش می کنند.

می توانید این سریال جذاب و پرماجرا را با لینک مستقیم و کیفیت عالی از وب سایت رایا تی وی دانلود نمایید و از تماشای فیلم لذت ببرید.

 

اخبار و حواشی سریال:

کارتون شکرستان عنوان مجموعه‌ای کمدی ویژه نوروز 1401 برای شبکه نسیم آماده شد. این کارتون به کارگردانی عباس جلالی می‌باشد و تهیه کنندگی این سریال برعهده سید مسعود صفوی می‌باشد. همچنین علی همت مومیوند نیز به عنوان راوی در آن افتخارحضور دارد.

جالب است بدانید که این انیمیشن براساس داستان‌های تاریخی و ضرب المثل‌ها و به روش کات اوت یا بریده مقوا ساخته شد.
شکرستان در یک شهر قدیمی و خیالی اتفاق می‌افتد که مردمانش همه خوب و مهربان هستند. این کارتون از معدود کارهای محبوب تلویزیون در سال‌های اخیر است که از سال 1387 با روایت زنده یاد مرتضی احمدی آغاز و تا به امروز روند تولید آن ادامه داشته. مرتضی احمدی در سال 1393 درگذشت و تولید این مجموعه متوقف شد. اما در نوروز 1397، تحت عنوان ویژه برنامه 13 قسمتی، دوباره شروع به کار کرد و شهاب حسینی جایگزین مرتضی احمدی شد و به عنوان راوی پس از چندین سال به تلویزیون برگشت. از مرداد سال 1398 شکرستان با صدای علی‌ همت مومیوند پخش شد.
شکرستان با موضوعات آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و مباحث روز با درون مایه طنز در مرکز پویانمایی صبا تولید شد.

در سری جدید این پویانمایی کاراکترهای فرعی، شخصیت پردازی بیشتری در کنار کاراکترهای اصلی داشتتند و در هر قسمت از این مجموعه شاهد یک موضوع متنوع خواهیم بود. بهلول، پادشاه و وزیر، قاضی، اسکندر، ننه قمر، خواجه فرزان، خواجه اقبال،‌ برزو، صمد و… از جمله شخصیت‌های محبوب و دوست داشتنی این مجموعه انیمیشن هستند. پادشاه سرزمین شکرستان فردی نادان و ناکارآمد است که هیچ کار مثبتی از او سر نمی‌زند و همیشه خرابکاری می‌کند. در حالی که وزیر نیز دست راست پادشاه است و او را در رسیدن به اهدافش یاری می‌کند.
جالب است بدانید که قصه‌های این مجموعه پس از 8 ماه تحقیق و توسعه و براساس داستان‌ها، ضرب‌المثل‌ها و قصه‌های قدیمی و عامیانه ایرانی-شرقی انتخاب و سپس با رویکردی مدرن و به روز به رشته تحریر درآمده‌اند. در این شهر قدیمی و داستانی، هیچکس در جایگاه خود نیست و تلاش شده تا با تغییر شکل تصویری و دراماتیک، شیوه‌ای اتخاذ شود که کوچک و بزرگ پس از خندیدن به طنز داستان‌ها، عمیقا به فکر فرو روند و آینه رفتارهای اجتماعی و فرهنگی خود را بازنگری کنند؛ از جمله جوایز این مجموعه می توان به جشنواره‌های بین‌المللی در کشورهای هند، چین و ایتالیا اشاره کرد. شکرستان در بخش داخلی نیز عناوین مهمی را در بخش‌های مختلف کارگردانی، موسیقی و غیره کسب کرده است.
موسیقی‌های به کار رفته در این مجموعه برگرفته از آلبوم «مستانه» به آهنگسازی «استاد جلال ذوالفنون» است؛ آوازه شکرستان محدود به ایران نمانده و این پویانمایی تلویزیونی تاکنون از 18 جشنواره خارجی جوایزی را به دست آورده است.

 

شاید شما دوست داشته باشید:

دانلود انیمیشن پهلوانان 1401  |